4 Ekim 2021 saat 18:30 itibariyle dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile görsel içerik paylaşan Instagram ve Facebook uygulamalarında erişim sorunu yaşanıyor.

Popüler sosyal medya sitelerine Facebook ve Instagram'a ve WhatsApp'a erişilemiyor. Instagram'ı açmaya çalışırken bir sunucu hatası oluştu.

Sistem WhatsApp'a bağlanamıyor. Facebook'ta "Üzgünüm, bir şeyler ters gitti" hatası veriyor.

Pençe-Kilit operasyonunda 3 askerimiz şehit oldu! Pençe-Kilit operasyonunda 3 askerimiz şehit oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "WhatsApp, Facebook ve Instagram servislerinin küresel ölçekte erişim sorunu var, ülkemizdeki kullanıcılar da küresel sorunlardan kısmen etkileniyor" dedi.

WhatsApp, Facebook ve Instagram'dan art arda açıklamalar

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile görsel içeriklerin paylaşıldığı Instagram ve Facebook uygulamasına saat 18.30'dam bu yana tüm dünyada erişim sorunu yaşanılıyor. Çöken 3 uygulamayla ilgili bakanlık, WhatsApp, Facebook ve Instagram açıklama yaptı.

İŞTE WHATSAPP, FACEBOOK VE INSTAGRAM’IN AÇIKLAMALARI:

Yaşanan erişim sorunuyla ilgili WhatsApp’tan yapılan ilk açıklamada, “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!” denildi.

Çökmeyle ilgili Facebook ve Instagram’dan da açıklama geldi. Facebook, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” denildi.

Instagram da paylaştığı mesajda “Instagram ve arkadaşlar şu anda biraz zor zamanlar geçiriyor ve bunları kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız” ifadelerine yer verildi.