Yeniden siyasete atılacağı ve parti kuracağı iddia edilen Tansu Çiller’le ilgili Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu’dan çok sert bir çıkış geldi.

Son verdiği röportajda parlamenter sistemi eleştiren ve yeniden parti kuracağı konuşulan Tansu Çiller’e Demokrat Parti içerisinden “Kirli bir lekesin” eleştirisi geldi.

O soru cevabını buldu! E-haciz'e itiraz yolu açık mı? O soru cevabını buldu! E-haciz'e itiraz yolu açık mı?

Geçtiğimiz hafta eski Başkakanlardan ve Doğruyol Partisi eski Genel Başkanı Tansu Çiller’in yeni bir parti kurarak Millet İttifakı’nın oylarını bölmeye çalışacağı iddia edilmişti. Çiller de son röportajında parti kuracağına yönelik iddialara ““Şu an öyle bir karar içerisinde değilim ama yaptığım bir tespit var. Toplum bölünmüş durumda. Toplumu kucaklamak lazım. Bunu en iyi yapabilecek girişimin her tarafı kucaklayan bir merkez sağ oluşumu olacağını düşünüyorum. Bunun Türkiye’ye yeniden kazandırılması gerektiğine inanıyorum. Bu, parti kuracağım anlamına gelmiyor ama bunu tespit etmem beni düşündürüyor. Bundan ibaret…” sözleriyle karşılık vermesi kafalardaki soru işaretlerini artırdı.

“DEMOKRAT PARTİ TARİHİNDE KİRLİ BİR LEKESİN”
Tansu Çiller’in yeniden siyasi bir atılım içinde olmasına en sert tepki ise eski partisinden geldi. Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, parti kuracağı iddia edilen Tansu Çiller hakkında bir paylaşımda bulunarak, “Demokrat Parti Şanlı tarihinde kirli bir lekesin” ifadelerini kullandı.

murataydogdu