Flash TV’deki Hakan Aygün'le Analiz programında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını ne zaman açıklayacağını ve seçimden sonra atacağı adımı açıkladı...

Gazeteci Hakan Aygün, Flash TV’deki Hakan Aygün'le Analiz programında yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞINI NE ZAMAN AÇIKLAR?”
Geçtiğimiz hafta Millet İttifakı’nın adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olacağını belirten Aygün, Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklama tarihi için “Tamamen seçim tarihine endeksli olacak... ''Seçimin tarihi'' ay ve gün olarak netleştiğinde, ittifak liderleri bir ''ortak karar'' açıklayacak” dedi.

MERAL AKŞENER’DEN ONAY ALDI”
Kılıçdaroğlu’nun adaylığını Millet ittifakı liderleriyle oturup, aynı anda medyanın önüne çıkarak ilan edeceğini belirten Aygün; “Çünkü, Kemal Bey, Meral Hanım dışında, kimseye adaylığından bahsetmedi... Sadece Meral Hanım'dan onay aldı, ''Ben cumhurbaşkanı adayı olayım, sizi de, icraatın başı yapalım'' dedi... Anlaştılar... Aslında Meral Hanım bu anlaşmayı ağzından kaçırdı, ya da kendi tabanını hazırlamak için ''Ben Başbakanlığa adayım'' diye ilk ''ön ısıtmayı'' yaptı. Emin olun, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını da muhtemelen ilk Meral Akşener duyuracaktır...” ifadelerini kullandı.

Suriye'de Türkiye'deki Suriyeliler için ''geri dönmesin'' eylemi! Suriye'de Türkiye'deki Suriyeliler için ''geri dönmesin'' eylemi!

YÖNEYLEM ANKET AÇIKLADI
Yöneylem Anket Ajansı'nın yaptığı son araştırmada seçmenlere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı 2 farklı adayla ilgili olarak cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu olsa hangi adaya oy vereceği de sorulmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu karşısında yüzde 38,7’lik bir oy oranına ulaştı. Kılıçdaroğlu ise Erdoğan karşısında yüzde 43,8 oy oranı aldı.