Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın doktorlara yönelik açıklamaları parti içerisinde tepkiye neden oldu. AK Parti üyesi kimi hekimler de istifa etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın doktorlar için "Varsın, gidiyorlarsa gitsinler" açıklamasının yankıları sürüyor. Tepki gösteren birçok doktor "biz değil o gidecek" derken konu AK Parti'de de tartışma konusu oldu.

Erdoğan'ın tavrına tepki gösteren kimi doktorlar, AK Parti'den istifa etti. İstifa eden doktorlardan biri de AK Parti üyesi Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin.

"TALİHSİZ KONUŞMA NEDENİYLE PARTİDEN İSTİFA EDİYORUM"

Dr. Çetin, AK Parti Konya Selçuklu İlçe Başkanlığı'na yazdığı istifa dilekçesinde, hekimlik mesleğinin itibarsızlaştırmaya dönük konuşmanın birçok problemi olan hekimlerin sadece ücrete indirerek halkın önüne atılması sağlıkta şiddeti artıracağı düşündüğünü söyledi.

Kıdem, bilgi ve ilme verilen değerin en yetkili ağızdan sıfırlanmasının hekimleri derinden üzdüğüne vurgu yapan Çetin, "Konya Tabip Odası Başkanı olarak bu talihsiz konuşma nedeniyle üyesi bulunduğum partinizden istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını rica ederim" ifadelerine yer verdi.İSTİFAA-2

"BURADAYIZ BURADA KALACAĞIZ"

Independent'ten Abdulhakim Günaydın'ın haberine göre, Türk Tabipleri Birliği de konuya ilişkin tepkilerini dile getirdi.

Nureddin Nebati 1 Haziran'da Mısır'a gidiyor! Nureddin Nebati 1 Haziran'da Mısır'a gidiyor!

Birlik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Biz, topluma adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak buradaydık, buradayız, burada kalacağız" açıklamasında bulundu.