Liberal Demokrat Parti Onursal Başkanı Besim Tibuk dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Tibuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berat Albayrak'a yakın isim Nurettin Nebati'yi görevden alacağını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Kundakladığı aracın alev alışını izledi Kundakladığı aracın alev alışını izledi

Liberal Demokrat Parti Onursal Başkanı Besim Tibuk ve İş İnsanı Besim Tibuk Youtube Kanalı olan Kanal Sebesti'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tibuk, dolar kurunun yükselmesine ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat'' sistemini açıklamasına değindi.

''ERDOĞAN FAİZ ARTIRDI''
Besim Tibuk, ''Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat'' sisteminin aslında örtülü bir faiz artırma olduğunu söyledi. Merkez Bankası'nın faiz artımasına karşı çıkan Erdoğan'ın kendisine bağlı seçmene söylediğinden dönmediğini göstermek için gizli faiz artırma yoluna baş vurduğunu belirtti. 

TİBUK'TAN BAKAN NEBATİ AÇIKLAMASI
Besim Tibuk, doların rekor üstüne rekor kırmasının ardından 11 TL'ye inmesi sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin ''dış güçler yok'' açıklamasının AKP'de hoş karşılanmadığını ifade etti. Çünkü Bakan Nebati'nin ''dış güçler yok'' sözünün, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın ''dış güçler saldırıyor'' teziyle ters düştüğünü belirtti. Bakan Nebati'nin bu söylemlerini devam etmesi durumunda Erdoğan'ın Bakan Nebati'yi görevden alabileceğinin altını çizdi. Tibuk, ayrıca Bakan Nebati'nin bu sözlerinin bilerek yandaş basında verilmediğini de söyledi.

ALBAYRAK VE NEBATİ İLİŞKİSİ 
Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la Nurettin Nebati'nin yakın ilişiklisi bulunuyor. Albayrak döneminde Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Nebati aynı zamanda Albayrak'la arkadaşlık. Nurettin Nebati'nin göreve gelmemişten önce Berat Albayrak'la fotoğrafı da yayınlanmıştı.