Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün milletvekilleriyle yaptığı görüşmede konuşulanları köşesine taşıdı. Buna göre Erdoğan, vekillere “Kürt meselesinde daha özenli bir dil kullanmaları gerektiğini” söyledi.

Erdoğan, dün AK Parti milletvekilleriyle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Selvi, bu toplantıda genel olarak gündemin ekonomiye dair olduğunu söyledi.

Selvi'nin aktardığına göre Erdoğan, şunları söyledi:

 Düşük faizi, yatırımı, büyümeyi, istihdamı önceleyen yeni ekonomi politikalarını sürdürmekte kararlıyız. Bu politikaların olumlu sonuçları bir süre sonra alınmaya başlanacak. Yeni ekonomi politikasını uygulamaya koyduğumuz andan itibaren dövizde yaşanan tersine süreç de bu konuda ne kadar doğru bir iş yaptığımızı ortaya koyuyor. Biz düşük faiz, yüksek büyüme olarak tarif ettiğimiz yeni ekonomik modelden taviz vermeyeceğiz. Ayrıca bundan taviz vermememiz gerekiyor. Yeni modelin ilk sonuçlarını almaya başladık. İnşallah iyi olacak. Bundan hiç şüphem yoktur. Bizim bu modeli anlatmamız lazım. Sizden de bu modeli anlatmanızı istiyorum. Yeni ekonomi modelini anlatın.

"2023'E HAZIRLIKLI OLUN"
Erdoğan seçim konusunda "Önümüzde 2023 seçimleri var. 2023 seçimlerine kilitlenmemiz lazım. 2023 seçimlerine hazırlıklı olun. Çalışmalarınızı 2023 seçimlerine göre yoğunlaştırın. Bizim sürekli olarak sahada olmamız lazım." uyarısında bulundu.

"Bölge milletvekillerinden bu gerçeğin altını çizip Kürtlerle ilişkileri daha da geliştirecek bir dil teklifi geliyor" diyen Selvi, Erdoğan’ın "Kürt meselesinde daha özenli bir dil kullanılsın" ifadesini kullandığını aktardı.