Geçtiğimiz sezon yaşadığı hayal kırıklığının ardından yeni bir yönetimle kadrosunu yeniden yaratan Galatasaray, bu sezona dünya yıldızlarıyla girdi. Yaz transfer döneminde transfer edilen Icardi, Mertens, Mata ve Torreira gibi yıldız oyuncular, beklentiyi arttırırken şampiyonluk ihtimalleri de Galatasaray lehine yükselişe geçti. Başkanvekili Erden Timur'un büyük rol oynadığı bu transferlerin arkasının kesilmeyeceği öğrenildi. Sarı-kırmızılılar, bir dünya yıldızını daha kadrosuna katmayı planlıyo

Süper Lig 'de yeni sezona Dursun Özbek yönetiminde ve Okan Buruk'un teknik direktörlüğünde başlayan Galatasaray , geçen sezonun ardından tek hedefini şampiyonluk olarak belirledi. Yaz transfer döneminde kadrosunu birçok dünya yıldızıyla dolduran Aslan'da Erden Timur, bu transferlerde başrolü oynamıştı.

ERDEN TİMUR İŞARET ETMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde GSTV'ye konuk olan Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, hayal ettiği ancak gerçekleştiremediği iki transferi itiraf etmişti. Kendisine yöneltilen "Hiç isteyip de alamadığınız bir futbolcu oldu mu" sorusuna Timur "Hiç hayal edilemeyecek oyuncuların durumunu, 'Körün taşı' diyerek sorduk. İstediğim ama gerçekleşmeyen iki transfer oldu. İsim vermem yanlış olur. İnsan hayaline sınır çizmeyecek. O süreci devam ettireceğiz" şeklinde yanıt verirken, bu isimler merak konusu olmuştu. Mertens, Icardi, Torreira ve Mata gibi yıldızların transferinde başrol oynayan Timur'un işaret ettiği iki ismin Manchester United'dan Cristiano Ronaldo ve Real Madrid'den Eden Hazard olduğu ortaya çıkmıştı. Portekizli futbolcu, "Şampiyonlar Ligi'nde yer almayan bir takımda oynamayacağım" diyerek teşekkür etmişti.

Cristiano Ronaldo için resmi transfer açıklaması! Devlet büyükleri devreye girdi Cristiano Ronaldo için resmi transfer açıklaması! Devlet büyükleri devreye girdi

eden

EDEN HAZARD İÇİN FIRSAT DOĞDU

Yaz transfer döneminde Mertens, Icardi, Sferovic, Juan Mata, Torreira gibi dünya çapında tanınan oyuncuları transfer eden Galatasaray, yılın transfer hamlesine imza atıyor. Sarı-kırmızılıların Real Madrid'den ayrılması beklenen Eden Hazard için devrede olduğu iddia edildi. Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur'un Belçikalı oyuncu için temasta olduğu ve devre arasında kadroya katmak istediği öğrenildi. Real Madrid yönetiminin de Eden Hazard'ı bedelsiz olarak kadrosundan çıkarabileceği ihtimali İspanyol basınında geniş yer buldu.