Ülkemizin 23'üncü Başbakanı, Milli Görüş'ün lideri ve Türk siyasetinin en önemli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 2007 yılında katıldığı bir televizyon programında AK Parti'ye yönelik söylediği sözler yeniden gündemde...

1969'da siyasete milletvekili olarak giren Erbakan'ın kurduğu parti kapatıldı, siyasi yasakla sürgüne gönderildi, o günler muhalefette kaldı ama siyasetten asla uzak durmadı.

Muhalefette kaldığı zamanlarda yaptığı tespitleri, yıllar sonra doğru olarak karşımıza çıkan Erbakan, günümüzde yaşananlar gözler önüne serdi.

Erbakan'ın geçmişte Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile ilgili yaptığı bir değerlendirme sosyal medyada yeniden trend oldu.

Erbakan, “AKP’ye oy vermek demek İsrail’e oy vermek demek, ABD’ye oy vermek demek, IMF’ye oy vermek demek” diye açıklamalarda bulunmuştu.

Pandemi sürecindeki ücretsiz izin süreleri için flaş karar! Pandemi sürecindeki ücretsiz izin süreleri için flaş karar!

O gün yaptığı konuşmasında, Kime oy veriyorsun arkadaş bu rantiyecilere mi, bu faizcilere mi, bunlar tabi seni mahvederler. Şimdi de gelip ağlıyorsun, aç kaldım, ayçiçeği ektirmiyor, tütün ektirmiyor, pancar ektirmiyor. AKP’ye oy vermek demek İsrail’e oy vermek demek, Amerika’ya oy vermek demek, IMF’ye oy vermek demek. Elbette arkasından aç kalacaktın, ne bekliyordun, sen yaptın bu işi sen kendin” diyen Erbakan, yıllar önce adeta bugünleri anlattığı konuşmasına şu sözlerle devam ediyor:

“Sen şimdi narkozlandın işbirlikçi basının etkisiyle, sana her şeyi yutturmaya kalkıyorlar. Hala efendim ne yapalım, başka alternatif yok. Galiba ona oy vereceğiz diyerek cehenneme bilet almaya hazırlanıyorsun. Milli hiçbir şeyin kalmadı, ciğerin gitti, kalbin gitti, miden gitti, bütün organların söküldü alındı. Dağın toprağın limanın hiçbir şeyin kalmadı.”