Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Annelerimizin gayretiyle milli manevi değerlere sahip zorluklardan yılmayan, ahlakı değerlerini özümsemiş nesiller yetişiyor. Bugün buna daha fazla ihtiyacımız var" dedi.

 

 

Kahramanmaraş Çamlık dinlenme tesislerinde sabah kahvaltısında yetim çocuklar ve annelerle bir araya gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal ve beraberindekiler, anneler günü dolayısıyla etkinliğe katılan tüm annelere gül verdi.
 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tüm annelerin anneler günü kutlayarak, “Annelerimizin gayretiyle milli manevi değerlere sahip zorluklardan yılmayan, ahlakı değerlerini özümsemiş nesiller yetişiyor. Bugün buna daha fazla ihtiyacımız var. Çalışkan idealist bir nesil yetişmesinde en büyük katkıyı tabii ki anneler yapıyorlar. Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi statüde olursa olsun tüm annelerin yüreklerinde merhamet, iyilik, güzellik, sabır gibi erdemler var. Aslında hayat bir imtihan. Farklı zorlukları var. Kainat sırlarla beraber yaratılmış. Sağlık var hemen yanı başında hastalık var. Hayatta bir takım fırsatların yanında sıkıntıları var. Her birimizin imtihanları farklı farklı. Bu anlamlı günde imtihan sebebi olan yetimlerimizin ve kıymetli anneleri ile yakınlarıyla, bizim bu bütün işlemlerimizde yalnız bırakmayan belediye başkanlarımız, milletvekillerimize ve valilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bilindiği üzere bir kadına bahşedilen en önemli nimetlerden meziyetlerden bir tanesi aslında anneliktir. Ana olabilmek ve bu meziyetlerle donatılmak ne kadar büyük bir mutluluk sebebidir. Rahmet ve merhamet peygamberi, peygamber efendimiz cenneti annelerin ayaklarının altına sermesi bu lütfün en önemli göstergelerinden bir tanesidir” dedi.
 

Bakanı Yıldız, konuşmasının devamında ise, “Bizler burada bize emanet olan yetimlerimizin çocuklarımızın her zaman yanındayız. Devlet olarak hükümet olarak ve o şehrin akil insanları ve büyükleri olarak. Son olarak evlatlarını kaybetmiş tüm annelerimizin, şehit annelerimizin Soma’da, Ermenek’te, Zonguldak’ta ki maden kazalarında evlatlarını kaybeden annelerimizin de anneler gününü tebrik ediyor ve kutluyorum. Her zaman söylüyoruz biz onların yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Buradaki çocuklarımızın her türlü ihtiyacının tüm birimlerimizle her zaman yanı başlarında tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını söylemem lazım. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu konuda yaptığı çok güzel çalışmalar var. Bu vesileyle kardeşliğimizin perçinlenmesinde, milli ve manevi duygularımızın yücelmesinde sizlerle birlikte bulunmanın mutluluğunu ifade ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 

Havalar ısınınca hortladılar! Bir anda fırlayan yılan, tek ısırıkla ölümün pençesine itti Havalar ısınınca hortladılar! Bir anda fırlayan yılan, tek ısırıkla ölümün pençesine itti

Yapılan konuşmaların ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal, programa katılan tüm çocuklarla ve anneleriyle sohbet ederek, gül hediye etti.
 

Program, çekilen hatıra fotoğraflı ile sona erdi.