SONAR Araştırma, büyükşehir belediye başkanlarının beğenilirlik düzeyini araştırdı. Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye'de en beğenilen AK Partili büyükşehir belediye başkanı Erzurum'dan çıktı. Yüzde 55.7 ile zirvede yer alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i, yüzde 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın izledi. Erzurum'daki son yerel seçimlerde yüzde 60 oranında oy alan Sekmen'in kentte büyük bir kitle tarafından desteklendiği biliniyor.

SONAR araştırma tarafından yapılan son çalışmada yerel yönetimlere odaklanıldı. Şirket, belediye başkanlığı düzeyinde görev yapan siyasilerin beğenilirlik düzeyini araştırdı. Araştırmada vatandaşların seçmene şehrini/ilçesini yöneten başkanı beğenip beğenmediği ve başkanın en beğendiği hizmeti/icraatı soruldu.

AK PARTİ'DE EN BEĞENİLEN İSİM MEHMET SEKMEN
Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye genelinde en beğenilen AK Partili büyükşehir belediye başkanı Erzurum'dan çıktı. Yüzde 55.7 ile zirvede yer alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i, yüzde 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın takip etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 50.4 ile üçüncü olurken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 49.1 ile 4. sıraya yerleşti.

Listede Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör'ün ise yer almaması dikkat çekti.

İlk dört başkanın ardından sonra sıralama şu şekilde oldu;

Polisler şüphelenince kimliğini istedi! 'Avukatım' dese de kurtulamadı... Polisler şüphelenince kimliğini istedi! 'Avukatım' dese de kurtulamadı...
  • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı U. İbrahim Altay
  • Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu
  • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç
  • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan
  • Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül
  • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz

anketlerde-bu-sefer-belediye-baskanlari-oylandi