Emekli vatandaş CHP Milletvekili Gürer'e "Aldığımız maaş, sayarken bitiyor" diyerek yaşadığı hayat pahalılığından dert yandı.

Seçim bölgesi Niğde'de çalışmalarına devam eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, il ve ilçe merkezlerindeki pazar yerlerini ziyaret etti. Emekli bir vatandaş Gürer'e "Aldığımız maaş, sayarken bitiyor" diyerek yaşadığı hayat pahalılığından dert yandı.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bir dokundu bin ah işitti. Pazarcı esnafı mazot zammı nedeniyle nakliye ücretlerindeki artışın ürün fiyatlarına yansıdığını bu nedenle satış yapmakta zorluk çektiklerini belirtirken, vatandaşlar da ürünlere her hafta zam geliyor olmasından yakındı.

Ekonomi çok iyi diyenler bu manzarayı görünce utanacak! Ekonomi çok iyi diyenler bu manzarayı görünce utanacak!

"MAAŞLAR HESABA YATMADAN ERİYOR"

Emekliler ise emekli ücretlerine gelen zamların daha maaşlar hesaba yatmadan eridiğine dikkat çekerek, pazara gelip de almak istedikleri çok ürünü alamadıklarını ifade ettiler.

Vatandaşların sıkıntısını dinleyen CHP Milletvekili Gürer, " ABD ve Avrupa’da enflasyon olduğunu söyleyip, ardından da ülkemizdeki enflasyonu dış güçlere mal etmek ülkemize özgü AKP’nin oluşturduğu siyasi iklimin yansımasıdır. Ülkemizde yaşanan tüm sorunların sorumlusu siyasi iktidardır. Özelleştirme ülkede kamu mallarını satıp, fabrikaların bazılarının da kapanmasını sağlayan AKP iktidarları yarattığı sorunlar her kesimin gelirini daraltıp, sıkıntılı duruma getirmiştir" diye konuştu.