Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesin de yoğun kar yağışı sonrasında ortaya yine aynı manzaralar çıktı. İlçede etkili olan kar yağışı etkisini gösterdi. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen yoğun kar yağışında Kahramanmaraş'ın tüm ilçelerinde hayat felç olmuştu. Vatandaşlar bu kez ders alınmış olmasını bekledi fakat yine isyan ettiren görüntüler ortaya çıktı.

Bu hafta sonu Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde yoğun bir kar yağışı bekleniyordu. Meteoroloji hava durumu raporları adeta saat saat uyarılarda bulundu. Beklenen kar yağışı ise bu hafta sonu itibarıyla İlçeye ulaştı.

ELBİSTAN'DA HAYAT YİNE FELÇ OLDU!

Elbistan beyaz örtü ile kaplandı. Kar yağışı ile birlikte ise akıllarda aynı soru belirdi: Elbistan'da hayat yine felç olacak mı? Ne yazık ki İlçeden gelen son görüntüler Kahramanmaraş'ta ocak ayında yaşanan ve adeta kilitleyen kar yağışından ders alınmadığını gözler önüne serdi.

Ara sokaklar bir yana ana caddelerde de kimi yerlerde araçlar kar nedeniyle gidemiyor. Yollar adeta çarpışan araç pistine döndü.

trafik-kazasi-1

TUZLAMADA EKSİK KALINDI

Bazı vatandaşlar ise özellikle tuzlama eksikliğinden yakınırken sosyal medya üzerinden isyan etti. Elbistanlılar için bir kar yağışı yine eziyete döndü.

İlçenin farklı noktalarından gelen görüntüler durumu gözler önüne serdi.

Kahramanmaraş için önemli proje rafa mı kalktı? Büyük haksızlık! Kahramanmaraş için önemli proje rafa mı kalktı? Büyük haksızlık!

Kazalar, buzlanmanın etkisini sürdürdüğü sabah saatlerinde de devam etti. Kayan araçlar nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Polis ekiplerinin çalışması sonrasında caddelerden kaldırılan araçlar, sanayinin yolunu tuttu.

Cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde ise, bir otomobilin yoldan çıkamayan minibüse çarpma anı yer alıyor.