Belediyeler ile alakalı 7 kitap yazdığı öne sürülen ve sözde becerisi ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturan Hayrettin Güngör’ün KASKİ genel müdürlüğü Elbistan’da büyük bir çevre felaketine yol açtı.

Göreve gelir gelmez; “Beni buraya Cumhurbaşkanı” gönderdi deyip, sonra inkar eden , “Ben buraya hizmete” geldim dediği önü sürülen ve yapamadığı hizmetler ile AK Partiye ortalama yüzde 10 ila 15 oy kaybettiren Hayrettin Güngör’ün gün geçmiyor ki yeni bir bombası patlamasın. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin genel müdürlüğü olan KASKİ’ye bağlı bir vidanjör, Ceyhan nehrinin Elbistan şehir merkezinden geçen bir noktasında gündüz gözüne boşaltım yaptı. Pis suyun tamamı vidanjörden tertemiz nehire boşaltılırken vatandaşlar bunu sosyal medyadan paylaştı.

HANİ ATIKSU İÇİN 300 MİLYON AVRO HARCAMIŞTIN 

Yaklaşık 3 hafta önce Elbistan’a gelerek kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un projelerini kendi yapmış gibi anlatan ve kibir dolu ifadeler kullanan Güngör’ün bombası 3 hafta geçmeden patladı. Elbistanlı vatandaşlara her fırsatta, “Şunu yaptık, size bu kadar para harcadım” diyerek sanki büyük bir hizmet yapmış edası ile anlatan Güngör’ü yine kendi kurumu yalanladı. Yaklaşık 3 gün önce KASKİ genel müdürlüğüne ait bir vidanjör Köprübaşı Caddesinden geçen nehre boşaltım yaptı. Bunu gören vatandaşlar ise duruma tepki gösterirken, vidanjör tüm suyu nehire boşalttı. 3 hafta önce yaklaşık 10 araçlık konvoy ile ilçeye gelip atıksu arıtma tesisine sözde laf ettiği için CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’a yanıt verdiğini düşünen Güngör yine sınıfta kaldı.

Kahramanmaraş'ta Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi Kahramanmaraş'ta Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Ali Öztunç’un önceki haftalarda Ceyhan Nehrine KASKİ’nin borular ile kirli su boşalttığını kendi sosyal medya hesabından göstermişti. AK Partili Güngör ise sosyal medya hesabından; “Siz atom karınca demiştiniz ama atan karınca” çıktığı diyerek cevap vermişti. Bu atışma sonrası Güngör’ün vatandaşlara yalan söylediği görüntüler ile ortaya çıktı. Yaptığı herşeyi eline yüzüne bulaştıran Güngör’ün bu olay sonrası KASKİ genel Müdürünü veya Kuzey İlçeler Daire  Başkanını görevden alıp almayacağı ise merak konusu oldu.

CHP'li Ali Öztunç'un paylaştığı video ise şu;