Kahramanmaraş'ın en etkin haber sitesi kanal Maraş Köşe Yazarı Mustafa Karaaslan bugünkü yazısında ''Elbistan İlçe Belediye Başkanı sizce algı operasyonu mu yapıyor?'' diye yazdı.

ARKADAŞLAR bizim Elbistan İlçemizin bir Belediye Başkanı var…

Adı Mehmet Gürbüz

Hani ‘Yeliz’ lakaplı İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı var ya…

Elektrik ve doğalgaza yapılan zamların sorumlusunun CHP olduğunu söyleyen…

‘’Kendilerinin dahli olmadığını’’ televizyonda dile getiren…

*

Aynı o milletvekilinin yaptığı gaf gibi, bizim Elbistan Belediye Başkanı Gürbüz Efendi de, Belediyede sözleşmeli çalışan İbrahim D. İsimli bir personelin, sözleşmesini feshederek işten uzaklaştırdığı ve İdare Mahkemesi kararını uygulamadığı için tazminata hükmedildiği ile ilgili bizim yaptığımız https://www.kanalmaras.com/elbistan-belediye-baskani-gurbuz-mufettislerin-kiskacinda başlıklı habere değilde, Sözcü Gazetesinin yaptığı ‘’makine mühendisini zabıta yapan AKP’li başkana mahkemeden kötü haber’’ başlıklı haberi yalanlamak adına açıklamada bulunmuş…

Demiş ki:

‘’İbrahim Dal’ın çeşitli suçlar sebebiyle sözleşmesinin yenilenmediğini ve ihaleye fesat karıştırmaktan yargılanan şahsın açtığı davanın belediye lehine sonuçlandığını’’ belirtmiş…

Ve bu açıklamayı yandaş gazetelerde yayınlatmayı başarmış…

*

Ahhh Gürbüz Efendi ahhh…

Algı operasyonunu sevsinler senin…

Yahu Elbistan İlçesindeki herkes, belediyenin kazandığı davanın, İbrahim D.’nin ‘’işe dönüş için açtığı dava’’ olduğunu bilmiyor mu?

*

Sen, ''Kanal Maraş ve Sözcü Gazetesinin'' yaptığı habere cevap ver…

*

Bak buradan, İbrahim D.’ın kazandığı mahkeme kararını aynen yayınlayarak, ‘’Kanal Maraş ve Sözcü Gazetesi’nin’’ yaptığı haberler yalan mı, doğru mu?

Elbistan Halkının takdirlerine sunuyorum…

*

Kahramanmaraş İdare Mahkemesi’nin 2021/60 Esas 2021/677 Karar sayılı İlamı.

DAVANIN ÖZETİ: Elbistan Belediye Başkanlığı bünyesinde sözleşmeli olarak MAKİNE MÜHENDİSİ kadrosunda görev yapan davacı tarafından, sözleşmenin feshedilmesine ilişkin 21.1.2020 tarih ve 442 sayılı işlemin iptali istemiyle Kahramanmaraş İdare Mahkemesi’nin 2020/112 esasına kayden açılan davada verilen işlemin yürütmesinin durdurulması kararının kasıtlı olarak geç uygulandığı, iptal kararının ise uygulanmadığı, yargı kararı üzerine görev tanımı dışında ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDE ZABITA OLARAK görevlendirildiği, çok geçmeden bu kez sözleşmesinin yenilenmemesine karar verildiği, yargı kararının şeklen uygulanıyor gibi gösterilmek istenildiği, Mahkeme tarafından ödenmesine hükmedilen parasal ve özlük haklarının ise tarafına ödenmediği, mağdur edildiği ileri sürülerek 30.000,00 TL manevi tazminatın dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar verilmesi istenilmektedir.

SAVUNMANIN ÖZETİ: Davacının, Kahramanmaraş İdare Mahkemesi’nin E:2020/112 sayılı dosyasında verilen İptal Kararı üzerine 11.11.2020 tarihinde göreve başlatıldığı, hesap bilgilerinin istenildiği, ödeme yapılabilmesi için işlemlerin devam ettiği belirtilerek davanın reddi gerektiği savunulmaktadır.

Breh breh breh Kahramanmaraş’ın tanıtım günü düzenlenmiş! Breh breh breh Kahramanmaraş’ın tanıtım günü düzenlenmiş!

*

Cevaba bakar mısınız?

Hesap bilgilerini istemiş de, ödeme yapılabilmesi için işlemlerin devam ettiği belirtilmişde…

*

E Mehmet Gürbüz Efendi cevap ver bakalım…

Şimdi, Sözcü Gazetesinin ‘’makine mühendisini zabıta yapan AKP’li başkana mahkemeden kötü haber’’ başlıklı haberi yalan mı, doğru mu?

Bak yazdım, Mahkemenin DAVA ÖZETİNDE NE YAZIYOR?

Tekrar yazayım mı?

‘’…Yargı kararı üzerine görev tanımı dışında ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDE ZABITA OLARAK görevlendirildiği…’’

Şimdi ses ver:

Sözcü Gazetesinin yaptığı haber yalan mı doğru mu?

*

Bırak artık bu algı operasyonlarını…

Bak Elbistan halkı sana cidden gülüyor…

*

Bir bilgi daha vereyim mi sana…

Bunu da belki de yalanlarsın…

*

İbrahim D.’ye, ne kadar para ödedin?

26 bin TL ve 79 bin TL gibi ayrı ayrı bir rakam ödedin mi?

Ne zaman ödedin?

Mahkeme masrafı ve Vekâlet ücreti hariç…

Bak tane tane sordum...

Hadi Mehmet Gürbüz, beni bir yalanla, bir yalanlama haberi daha yaptır ha… Bekliyorum…

*

Dur, yukarıda bahsettiğim konulara belki inanmazsın?

Şu mahkeme kararını yayınlayım da, halkımız okusun… Kimin algı yaptığına veya kimin doğru haber yaptığına bir kez daha şahit olsun…
 

ibrahim dal mahkeme 1

ibrahim dal mahkeme 2

ibrahim dal mahkeme3

ibrahim dal mahkeme 5