Yüzlerce kişiyi çok yakından ilgilendiren karar! Emeklilik yardımı...

Bu haber yüzlerce kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Emekli olan polis memurunun Polis Bakım ve Yardım  Sandığı Genel Müdürlüğünden (POLSAN) alacağı birikmiş emeklilik yardımının eksik hesaplanması sorununu, başvurduğu Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) çözdü.

Yüzlerce kişiyi çok yakından ilgilendiren karar! Emeklilik yardımı...
banner150

KDK'den yapılan açıklamaya göre, bu ay başında emekli olan polis  memuru, POLSAN'daki birikmiş emeklilik yardımı eksik hesaplanınca KDK'ye başvurdu. Polis memuru başvurusunda, 1995'te POLSAN'a üye olduğunu, ateşli silah yaralanması sebebiyle 2013'ten itibaren idari polis olarak görev yaptığını  belirtti. Eylül başında emekli olan polis memuru, POLSAN'dan birikmiş  ikramiyesini almak istediğinde ise sandıktan 2013'e kadar birikmiş emeklilik tutarının verileceği, kalan altı yıllık kısmın ise nemasız aidat olarak ödenebileceği cevabını aldı. KDK'ye başvuran vatandaş, POLSAN sistemi üzerinden ödemiş olduğu tüm aidatların nemalandırılarak tarafına verilmesini talep etti. KDK, gelen başvuru üzerine POLSAN'la görüşerek, konunun yeniden incelenmesini istedi. POLSAN'ın KDK'nin devreye girmesiyle yaptığı ikinci incelemeden sonra şikayetçi polis memuruna birikmiş olan aidatları ve emeklilik ikramiyesini nemalandırılarak ödemesiyle sorun çözüldü.
 

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.