Yeni Türk Lirası banknotlar 1 Ocak'tan itibaren değerini yitirecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E8 Emisyon Grubu Yeni Türk Lirası (YTL) banknotların zaman aşımı süresinin 31 Aralık'ta dolacağını bildirdi.

Yeni Türk Lirası banknotlar 1 Ocak'tan itibaren değerini yitirecek
banner150

TCMB'den yapılan açıklamada, 8 Mayıs 2007 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan duyuru ile E8 Emisyon Grubu 1, 5, 10, 20, 50 ve 100 Yeni Türk Lirası banknotların 1 Ocak 2010'da dolaşımdan kaldırılacağı ve 10 yıllık zaman aşımı süresini 31 Aralık 2019'da dolduracağı hatırlatıldı.

Bu çerçevede, söz konusu banknotların 31 Aralık 2019 mesai saati sonuna kadar Merkez Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinden değiştirilebileceği belirtilen açıklamada, banknotların 1 Ocak 2020'den itibaren değerlerini tamamen yitireceği kaydedildi.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmetali
Mehmetali - 4 ay Önce

YTL si olanlar, eğer elinizde banklotlar temiz yırtıksız, bant izi yoksa üzerindeki değerden de fazla eder. İkinci el sitelerine girip bir bakın bu paralar koleksiyonculara arasında aranan seri ve numaraları var. YTL kısa süre tedavülde kaldığı için az bulunan serisi var. Bu şekilde de değerlendirebilirsiniz

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.