Yeni trafik cezaları ne kadar? İşte Meclis'ten geçen torba kanun teklifi...

Meclis’te kabul edilen mini torba kanun teklifine göre, trafikte hata yapan artık yandı. Makas yapan ve çakarışık kullanan 1002 lira ceza ödeyecek. Trafikte telefonla konuşan ve kırmızı ışıkta geçen 235 lira ödeyecek...

Yeni trafik cezaları ne kadar? İşte Meclis'ten geçen torba kanun teklifi...
banner150

Trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye’de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı ‘Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi’, Meclis’te dün kabul edildi.

TRAFİK CEZALARI ARTTI

Mini torba yasa olarak nitelendirilen teklifte, özellikle trafik cezalarını artıran maddeler öne çıkıyor.

İşte cezalar:

ASTSUBAYLIĞA GEÇİŞTE 35 YAŞ SINIRI

Teklife göre; 45 yaşından gün almamış başpolis ve kıdemli başpolisler, gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olmaları ve eğitimlerini tamamlamaları halinde ‘komiser yardımcısı’ olabilecek. Başpolis alımı sonlandırılacak. Uzman jandarmaların astsubaylığa geçiş yaş sınırı 35’e çıkarılacak. Türkiye’de ikamet etmeyen yabancılara da yabancı kimlik numarası verilecek. Çakmak gazının, hangi amaçla olursa olsun, çocuklara satılması veya verilmesi yasaklanacak.

Kaynak: Posta
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.