Yaşlıların yüzünü güldürecek haber: Yaşlılık maaşı yükseldi!

Emeklilik için yeterli primi olmayan 65. yaşını bitirmiş yurttaşlara verilen maaş bu yıl gelen zamla birlikte 797 liraya yükseldi.

Yaşlıların yüzünü güldürecek haber: Yaşlılık maaşı yükseldi!
banner150

Emeklilik için yeterli primi olmayanların yaşlılıkta maaş imkanı var. Prim eksiği olanlar için borçlanma beklenirken hiçbir sosyal güvencesi olmayanlara 65 yaş aylığı ödeniyor. Pek çok kişi, bilmediği için bu imkandan yararlanamıyor. 65 yaş aylığı, bu ay memur maaşlarının artmasıyla yükseldi.

Aylık tutar 250,75 liradan 265,79 liraya, 3 aylık tutar da 752,25 liradan 797,38 liraya ulaştı. 65 yaş aylığı alabilmek için 3 temel şart bulunuyor. İlk şart, 65 yaşını doldurmuş olmak. İkinci şart hiçbir sosyal güvencenin bulunmaması. Üçüncü şart ise gelir. Daha önceden hane içindeki herkesin gelirini bakılıyordu. Artık 65 yaş aylığı bağlanacak kişinin, sadece kendisi ile eşinin geliri dikkate alınıyor. 65 yaş aylığı almaya hak kazanan kişilere sağlık da ücretsiz. Bu maaş için adresin olduğu kaymakamlıklardaki 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurmak gerekiyor..

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.