Yapılandırmanın ilk taksitini kaçırmayın!

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, mükelleflerin yapılandırmanın sağladığı avantajlardan yararlanması için son ödeme süresini kaçırmaması gerektiğini dile getirdi

Yapılandırmanın ilk taksitini kaçırmayın!

Af yasasıyla 31 Mart öncesine ait vergi, prim, trafik cezası gibi borçlar için vatandaşa yapılandırma hakkı tanınmıştı. Başvuru 27 Ağustos’ta sona ermiş ve ilk taksit ödemesi de Eylül’de başlamıştı. İlk taksit ödemesinde süre 1 Ekim’de doluyordu. Ama yoğun ilgi nedeniyle süre 15 Ekim’e uzatılmıştı. Yani süre bugün doluyor. Peşin ödemeye yüzde 90 indirim fırsatında da son gün bugün.

HAKKINI KAYBETME

İkinci taksit ödemeleri ise 30 Kasım’a kadar yapılabilecek. birinci taksiti zamanında ödeyen kişi, kalan taksit tutarının tamamını ikinci taksit döneminde peşin öderse, yüzde 50 indirim var. Yapılandırmanın bozulmaması için ilk iki taksitin zamanında ve eksiksiz ödenmesi şart. ÖDEMELER İÇİN yer alan interaktif vergi dairesi uygulamasından, ‘borç sorgulama ve Ödeme’ bölümünden yapılabiliyor. Ayrıca anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla banka şubesinden, PTT’den ve vergi dairelerinden taksit ödenebiliyor.

Kaynak: Vatan

YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.