Vergi ve prim borcu olan 3 milyon kişiye müjde!

Vergi ve prim borcuna ilişkin yapılandırması bozulan 3 milyon şahısa yeni imkan tanınıyor. AK Parti’nin önergesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilip Meclis’e gönderildi.

Vergi ve prim borcu olan 3 milyon kişiye müjde!
banner150

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki  görüşmeler sırasında, AK  Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir tarafından, yeniden yapılandırmaya ilişkin  önerge verildi. Kabul edilen önergeyle, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden  Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun  hükümlerine göre yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde belirtilen süre  içerisinde tutarları ödemeyen mükellefler, ödemelerini, geç ödeme zammı ile  birlikte 2019 yılı Ocak ayı sonuna kadar yapmaları şartıyla yeniden  yapılandırmadan yararlandırılmaya devam edecek.

3 MİLYON KİŞİ YAPILANDIRMA ŞARTINI BOZMUŞTU

Konuya ilişkin komisyona bilgi veren Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir  İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay, teklife eklenecek maddeyle vergi affından  yararlanan mükelleflere ocak ayı sonuna kadar ödeme imkanı tanınacağını anlattı. Dilbay, "Bakanlığımıza bağlı vergi dairelerimize 5 milyon 950 bin 136  mükellef başvurmuştur. Yaklaşık 70 milyar lira yapılandırıldı. 2 milyon 459 bin  214 kişi yapılandırma şartlarını bozdu. Sosyal Güvenlik Kurumuna da 1 milyon 270  bin 402 kişi başvurmuştu. 43,4 milyar lira yapılandırıldı. 562 bin kişi ihlal  etti. Tahsilat olarak da şu ana kadar Maliye tarafından 13,3 milyar lira, SGK'de  ise 3,2 milyar lira yapılandırma bozulmadan tahsil edildi." ifadesini kullandı.Sağlanan yeni haktan, mayıs ayında çıkartılan yapılandırma yasası kapsamında başvuruda bulunmuş olanlar yararlanabilecek. Daha önce yapılandırma başvurusu yapmamış olanlar yeni düzenlemeden yararlanamayacak.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.