Vatandaşın yüzünü güldürecek haber! Fiyatı 10 liraya düştü...

Ordu açıklarında denize ağlarını seren balıkçıların bol miktarda hamsi ile limanlara döndüğünü ifade eden Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, bu durumun balıkçıları mutlu ettiğini dile getirdi.

Vatandaşın yüzünü güldürecek haber! Fiyatı 10 liraya düştü...
banner150

Karadenizli balıkçılarda hamsi sevinci. Ordu Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, AA  muhabirine, son günlerde hamsi avının ciddi oranda arttığını söyledi. Aydemir, 1 Eylül'de vira bismillah diyerek denize açılan balıkçıların ilk günlerde umduğunu bulamadığını ancak sonraki günlerde hamsi avladıklarını  kaydetti.

Ordu açıklarında denize ağlarını seren balıkçıların bol miktarda hamsi  ile limanlara döndüğünü ifade eden Aydemir, bu durumun balıkçıları mutlu ettiğini  dile getirdi. Hamsinin, kilogramı 10 liradan satışa sunulduğunu belirten Aydemir,  avın bu şekilde sürmesi durumunda fiyatların daha da aşağı düşmesini  beklediklerini aktardı. Aydemir, ''Uzun süredir hamsiye hasret kalan vatandaşlarımız bol bol  hamsi tüketmeye başladı." dedi. Ordulu balıkçılardan Aziz Ceylan da "Fatsa ile Giresun arasındaki  bölgede hamsi avlanıyor. Balıkçılarımız bu sene hamsiden oldukça umutlu.'' şeklinde konuştu.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.