Tomsuklu OSBye müteşebbis heyet

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında toplanan kurum temsilcileri, Kahramanmaraş’ın geleceğine damgasını vuracak projeye için düğmeye bastı.

Tomsuklu OSBye müteşebbis heyet

 

Kahramanmaraş’ta 5 bin 320 dönüm üzerine inşa edilecek Tomsuklu Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Müteşebbis Heyeti oluşturuldu. Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında toplanan kurum temsilcileri, Kahramanmaraş’ın geleceğine damgasını vuracak projeye için düğmeye bastı.

 

 

Kahramanmaraş sanayileşmesine çok önemli katkıları olacak Tomsuklu OSB’nin müteşebbis heyeti oluşturuldu. Müteşebbis heyeti oluşturmak için Kahramanmaraş Valiliği’nde yapılan toplantıya Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ve Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çinkay, KMTSO Başkan Yardımcısı Serdar Zabun, KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özdal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cemal Tanrıverdi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Erantepli, Arif Şirikçi ve Mustafa Buluntu katıldı.

 

Yapılan toplantıda Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için yol haritası çıkarılarken 2014 yılının Kasım ayında Bilim ve Sanayi Teknoloji Bakanlığı’na gönderilen dosya üzerinde konuşuldu. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (KMTSO) Kemal Karaküçük, çalışmaların sona yaklaştığını kurumlar arası diyalog ile ikinci sanayi hamlesini başlatacaklarını söyledi. Kahramanmaraş’ın büyük sanayi kentlerini bu yatırım ile geride bırakacağını belirten Karaküçük: “80’li yıllardan sonra içimizdeki sönmeyen bu yatırım ateşi Tomsuklu OSB ile daha da büyüyecek. Türkoğlu Lojistik Köy ve Pazarcık’ta yapılması planlanan OSB ile de Kahramanmaraş yeni bir kulvara girecek. Sanayi şehirleri sıralamasına Kahramanmaraş üst sıralara çıkacak. Bunu sağlamak için şu anda tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

MÜTEŞEBBİS HEYET ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

 

Mustafa Hakan GÜVENÇER - Vali

Mehmet Fatih ERKOÇ - Büyükşehir Belediye Başkanı

Mustafa ANTEPLİOĞLU - Onikişubat Kaymakamı

Mehmet TURKÖZ - Dulkadiroğlu Kaymakamı

Kemal KARAKÜÇÜK - Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

M. Hanifi ÖKSÜZ - Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı

Necati OKAY - Dulkadiroğlu Belediye Başkanı

Cemal TANRIVERDİ - Büyükşehir Belediye Başkan Vekili

Muharrem ERANTEPLİ - Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı

Abdullah ÇİNKAY - Kahramanmaraş OSB Yönetim Kurulu Başkanı

Serdar ZABUN - Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı

Hüseyin ÖZDAL -  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi            

Mustafa BULUNTU - Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi

Hacı Hüseyin DİNÇER - Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanı

Arif ŞİRİKÇİ - Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.