TL'deki değer kaybından sonra otomotiv piyasasında talep arttı!

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Hayri Erce, TL’deki değer kaybının otomotiv piyasasında talebi artırdığını belirtti. Ece, TL’deki değer kaybıyla birlikte fiyatların daha da yükseleceğini ön gören vatandaşların taleplerinin arttığını söyledi.

TL'deki değer kaybından sonra otomotiv piyasasında talep arttı!

Türkiye’de yaşanan son gelişmelerle birlikte önemli oranda değer kaybeden Türk Lirasındaki etkiler, sektörleri de hızlı şekilde etkilemeye başladı.

Son 4 günden bu yana TL’deki değer kaybı dursa da otomotiv sektöründeki hareketlilik arttı.

Bloomberg HT’nin aktardığı habere göre Türkiye’de otomobil ve hafif ticari pazarı Mart ayında bir önceki yılda salgından dolayı kaydedilen düşük satışlara yönelik baz etkisinin de katkısıyla yıllık yüzde 92,8 artış kaydederek 96 bin 428 adet olarak gerçekleşti.

MART AYINDA EN İYİ RAKAMLARA ULAŞILDI

Otomotiv pazarı yılın ilk çeyreğinde yüzde 59,7 oranında arttı ve 198 bin 660 adet oldu. Otomobil pazarı Mart'ta yüzde 91,4 artışla 76 bin 357 adet, ilk çeyrekte yüzde 57 artarak 156 bin 464 adet oldu.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Hayri Erce toplam adette en iyi mart ayı ve otomobil adette en iyi çeyrek rakamlarına ulaşıldığı bilgisini verdi.

ODD’nin 2021 otomotiv pazarı tahmini 725 bin-775 bin adet arasında gerçekleşti.

Bloomberg HT

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.