banner232

Tavuklar yumurta değil altın yumurtluyor!

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle fiyatı uçuşa geçen ürünlerden biri de yumurta oldu. Sosyal medyada yapılan bir paylaşımda, enflasyonun ve ekonomik krizin alım gücü üzerindeki etkisi gözler önüne serildi.

Tavuklar yumurta değil altın yumurtluyor!

Türkiye’de korona virüs salgınından önce yaşanan ekonomik krize salgının da eklenmesi ile temel gıda ürünlerinde önemli bir artış gerçekleşti. Etiketinde artış yaşanan ürünlerden biri de her gün kahvaltıda tükettiğimiz başlıca gıdalardan biri olan yumurtada oldu.

Ocak 2020’de 12 liraya 30 adet yumurta alan vatandaşların, aradan geçen 1 yılda hem enflasyonun hem de derinleşen ekonomik krizin etkisi ile 12 liraya 11 yumurta alabildiği belirtildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yumurta üreticileri, aradaki fiyat farkının marketlerden kaynaklandığını belirtiyor. Market yetkilileri de fiyatlarının olağan dışı olmadığını belirtiyor ancak iki arada kalan vatandaş, duruma çözüm bulunmasını talep ediyor.

Bilindiği üzere yumurta besin değeri açısından insan hayatında önemli yer tutan ürünlerin başında geliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 12:56
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.