Taşıt Kanunu'nda değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı!

Taşıt Kanunu'nda yapılan değişikliklere göre, bazı makamlar dışında, yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek.

Taşıt Kanunu'nda değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı!
banner150

Taşıt Kanunu kapsamında edinilecek taşıtların menşesinin, silindir  hacimlerinin ve diğer niteliklerinin belirlenmesine dair kararda değişiklik  yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında  yayımlandı.

Buna göre, Kamu Başdenetçisi, üniversite rektörleri, Diyanet İşleri  Başkanı, Genelkurmay 2. Başkanı ve başkanlıkları, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri  Kurmay Başkanlıkları, Ordu, Kolordu, Tümen, Donanma, Hava Kuvvet ve Yurt içi  Bölge Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanı, general veya amiral rütbesi ile  fiilen işgal edilen diğer bütün makamlar ile bakanlık müsteşarları,  düzenleyici ve denetleyici kurum başkanları, Emniyet Genel Müdürlüğü,  Ankara, istanbul, izmir Emniyet Müdürlükleri ile güvenlik önlemli (zırhlı)  araçlar, koruma altına alınanlarla ilgili yönetmelik hükümlerine göre tahsis olunanlar ile Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklar ve idarelerin yurt dışı  teşkilatları için yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt  edinilebilecek.

Bunların dışında, hibe dahil her ne suretle olursa olsun yabancı  menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.