Süre uzatıldı: Ev değiştirecek vatandaşlar dikkat!

Son günlerde artan deprem olayları, evlerinde risk bulunan vatandaşların evlerini değiştirme süreçlerini de hızlandırdı. İnşaat mühendisi Yahya Üregen, devletin, evlerini değiştiren vatandaşlara kira yardımını uzattığını söyledi.

Süre uzatıldı: Ev değiştirecek vatandaşlar dikkat!

Türkiye’de son günlerde artan depremler, evlerinde risk bulunan vatandaşların da sağlam yapılara geçme süreçlerini hızlandırdı. Olası bir deprem nedeniyle daha sağlıklı binalara geçmek isteyen vatandaşlar, konu hakkındaki devlet yardımlarını merak ediyor.

Deprem tehlikesinin göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulayan inşaat mühendisi Yahya Üregen, riskli binaların geç kalınmadan kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi gerektiğini dile getirdi.

Üregen, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, riskli binasını kendi isteğiyle boşaltan vatandaşa Ankara, İzmir ve İstanbul’da bin 150 lira kira yardımı veriyor. Ayrıca, yeni yapılan düzenlemeyle bina sahiplerine kira yardımının süresi 3 yıldan 4 yıla çıkarıldı” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.