SGK Kahramanmaraş İl Müdürü Akbalaban'dan yapılandırma açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kahramanmaraş İl Müdürü Harun Akbalaban, kurum borçlarına yönelik yapılandırmayla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kahramanmaraş İl Müdürü Harun Akbalaban, yeni yapılandırma başvuruların 1 Haziran’da başladığını ve 31 Temmuz’da sona ereceğini söyledi.

İl genelinde her yerde ve her fırsatta yapılandırmaya ilişkin ciddi bir çalışma yaptıklarını dile getiren Akbalaban, vatandaşların bu imkanlardan faydalanması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

23 Temmuz itibariyle işverenler ve sigortalılar bazında yaklaşık 6 bin başvuru aldıklarını aktaran Akbalaban, bu sayının her iki grupta da 10 binin üzerine çıkartmak istediklerini kaydetti.

Akbalaban, vatandaşların genellikle son güne kaldığını, bunun için de hafta sonu da yoğun bir şekilde çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'ne SGK hizmet binası açılacağını ve tüm SGK hizmetlerin karşılacağını ifade ederek, "Vatandaşlarımız artık, kent merkezine 80 kilometre yol katerek buraya gelmeyecekler, hizmet binamız 2 ay içerisinde yapılarak, hizmete sunulacak" dedi

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enderun
Enderun - 1 yıl Önce

Çok güzel soru sormuşsunuz Mustafa bey

Enderun
Enderun - 1 yıl Önce

Çok güzel soru sormuşsunuz Mustafa bey

SIRADAKİ HABER