Sağlık çalışanlarına müjdeli haber! Zorunlu çalışma süresi 4 yıla düşürüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sözleşmeli sağlık personelinin zorunlu çalışma süresi 6 yıldan 4 yıla düşürüldü" ifadelerini kullandı

Sağlık çalışanlarına müjdeli haber! Zorunlu çalışma süresi 4 yıla düşürüldü

Binlerce  sağlık çalışanına müjde geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın gündeminde  olan sözleşmeli sağlık personelinin zorunlu çalışma süresine ilişkin taleplerinin  TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu'ndan geçmesi üzerine  değerlendirmede bulundu.

Düzenlemenin hayata geçmesiyle sözleşmeli sağlık personelinin ilk  atandıkları yerde 3 yıl çalıştıktan sonra talepleri olması halinde memur  kadrosuna geçebileceklerini kaydeden Bakan Koca, şunları belirtti: "Uzun zamandır Bakanlığımız gündeminde olan, sözleşmeli sağlık  personelinin 6 yıllık zorunlu çalışma süresinin düşürülmesine dair talepler TBMM  komisyonunda değerlendirmeye alınmıştır. Komisyondan geçen kanuni düzenleme ile 6  yıl olan sabit pozisyonda çalışma süresi, 4 yıla düşürülmüştür.   

Bu düzenlemenin hayata geçmesi ile sözleşmeli çalışan sağlık personelimiz, ilk atandığı yerde 3 yıl çalıştıktan sonra talebi halinde memur kadrosuna geçebilecek. Memur kadrosuna geçtikten sonra aynı yerde 1 yıl daha çalışırsa, diğer memurların sahip olduğu tüm haklara ve başka yerlere naklen atanma hakkına sahip olacak.  Bu vesileyle, sağlık personelimizin özlük hakları ile ilgili önemli  bir kazanım sağlanmasına destek veren TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor  Komisyonu üyelerine, sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum."

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.