banner232

Piyasalar yeniden yükselişe geçti! İşte dolar, euro, altın ve kripto para piyasalarında son durum

Döviz fiyatlarındaki yatay seyir faiz indirimi beklentisiyle bozuldu. Dolar ve Euro hızlı yükseldi. İşte dolar, euro, sterlin, gümüş, altın ve kripto para piyasalarında son durum.

Piyasalar yeniden yükselişe geçti! İşte dolar, euro, altın ve kripto para piyasalarında son durum

Haftaya 8.42 seviyesinden başlayan dolar/TL, zaman zaman dalgalanmalar yaşasa da bu hafta yatay bir seyir izliyor.

Uzmanlar piyasaların 23 Eylül'deki Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nu beklediğini, bu tarihe kadar olağanüstü bir olay yaşanmaması durumunda sakin seyrin devam edebileceğini belirtti.

Piyasalarda önümüzdeki hafta önce ABD Merkez Bankası'nın (Fed) sonra TCMB'nin faiz kararı yön belirleyici olarak izlenecek.

Küresel piyasalarda dolar başlıca para birimleri karşısında geçen ay işlem gördüğü bandın ortalarına yakın işlem görürken yatırımcılar gözlerini Fed tahvil alım programını ne zaman azaltacağına ilişkin ipuçları görmek için önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek politika toplantısına çevirdi.

DOLAR, EURO VE STERLİN
Güne yükselişle başlayan dolar/TL 8.53 seviyesinde işlem görüyor. Euro 10.05 TL'den, Sterlin ise 11.80 TL seviyesinde hareket ediyor.

GÜMÜŞ VE ALTIN
Gümüş 6,30 TL'den, onsu 1.761 dolardan fiyatlanan altında ise gram altın 478/483, çeyrek altın 776/792, Cumhuriyet altını ise 3.192/3.227 TL alış/satış fiyatıyla işlem görüyor.

PETROL KRİTİK SINIRI AŞTI
ABD’de yoğun petrol üretiminin yapıldığı Meksika Körfezi’nde etkili olan Ida Kasırgası nedeniyle üretimin durması nedeniyle başlayan artış trendi bu hafta da devam etti.

New York piyasasında varil başına 75,60 dolar seviyesinin üzerine çıkan brent petrolün yanı sıra Batı Teksas Petrolü varil başına başına 73 doların üzerine çıktı.

Brent petrolde kritik seviye olan 75 dolar, 2 Ağustos’tan  bu yana görülen en yüksek seviye oldu.

BITCOIN VE ETHEREUM
Kripto para piyasalarında Bitcoin 48 bin 40 dolardan, Ethereum ise 3 bin 559 dolardan fiyatlanıyor.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.