On binlerce kişiyi ilgilendiriyor: Dikkat! 2 ayda bir 550 TL verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine düzenli nakit yardımı yapıyor. Bu yardım 2 ayda bir 500 TL olarak veriliyor.

On binlerce kişiyi ilgilendiriyor: Dikkat! 2 ayda bir 550 TL verilecek

Asker ailelerine yapılan yardıma, 'Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı' deniyor. Program kapsamında yapılan yardım 2 ayda bir 550 lira.

Yani aylık 275 lira. Buna ek olarak vatani görevini yapmakta olan askerin 18 yaşından küçük çocukları için de her ay 100 TL eğitim ödemesi de sağlanabiliyor. İşte merak edilen detaylar... Askere giden kişi evli ise resmi nikâhlı eşi, bekâr ise başvuru önceliği annenin.

ASKER AİLELERİNE YARDIMINI ALMAK İÇİN KİMLİK YETERLİ
Kimler yararlanabilir?

Askere giden kişi evli ise resmi nikâhlı eşi, bekâr ise başvuru önceliği annenin. Anne hayatta değilse baba başvuruda bulunabilir. Bekar askerin anne ya da babası boşanmış ise asker kiminle birlikte yaşıyorsa (anne ya da baba) o kişi başvurabilir.

Başvuru nereye yapılacak?

Başvurular illerde valilik, ilçelerde ise kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılıyor. 'Vakıf Mütevelli Heyeti' sosyal inceleme raporları doğrultusunda uygun görürse yardım kararını onaylıyor.

İSTENEN BELGELER
Başvuran kişinin TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı isteniyor. Bunun dışında herhangi bir belge talep edilmiyor.

EN FAZLA 12 AY
Para nereye yatıyor?

Aylık 275 TL olmak üzere 2 ayda bir 550 TL'lik düzenli ödeme hak sahibi vatandaşların PTT'deki hesaplarına yatırılıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekonomi
Ekonomi - 4 ay Önce

Yılın yedi ayı bitmek üzere. Bütün vatandaşların ekonomik hareketliliğe ihtiyacı var. Sıcak paraya ihtiyacı var. Ekonomik hareketlilik için neler yapılacak bu konuyla ilgili haberler de istiyoruz
saygılarımızla

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.