Milyonlarca emekliye çifte bayram müjdesi

Emeklileri ev sahibi yapmak ve hesaplı tatil sunmak için hem kamu hem de dernekler seferber oldu. 250 liradan başlayan taksitlerle konut alacaklar.

Milyonlarca emekliye çifte bayram müjdesi
banner150

Yaklaşık 11.5 milyon emeklinin gelir imkanlarını artırmaya yönelik birbiri ardına düzenlemeler hayata geçirilirken; kirada yaşayanlar, tatil yapmakta zorlananlar için de projeler hazırlanıyor. Hem kamu hem de dernekler emeklilerin ev sahibi olması, kolay tatil yapması için adeta seferber oldu. Çalışma Bakanlığı, emeklilere hesaplı tatil imkanı için hazırlıklarını sürdürüyor. '1 milyon emekliye ucuz tatil' projesi için turizmcilerle görüşmeler yapılıyor. Çalışmalar devam ederken; Türkiye Emekliler Derneği de (TÜED) üyelerine Alanya ve Dalyan'da 4-5 gün her şey dahil 650 liraya tatil imkanı sunuyor. İsteyene, 5 taksit de yapılıyor. 

ANKARA'DA 3 PROJE
Evi olmayan emekliler için de kira öder gibi konut alma imkanı var. Bunun için 'talep projeleri' ve 'sosyal konut projelerinden yüzde 25 kontenjan ayrılması' şeklindeki iki ayrı yöntem uygulayan TOKİ, bu yıl yaklaşık 25 bin emekliyi ev sahibi yapmayı hedefliyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Evi olmayan emekliler için her projeden ayırdığımız konut oranı yüzde 25'tir. Taksit miktarları da 250 liradan başlayarak, şehirlere göre farklılaşıyor" diyor. TÜED de emeklileri ev sahibi yapmak için çalışıyor. TÜED ve DenizBank işbirliğiyle başlatılan konut projelerinin ilki Tuzla'da hayata geçirilirken, ardından Bursa projesinin temeli atıldı. Dernek şimdi de Ankara'da 3 proje hazırlığı yapıyor. Göksu konutlarını, İncek ve Yapracık konutları İzleyecek.

(Takvim)

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.