Merkez Bankası'nda görev değişikliği! Naci Ağbal yerine Şahap Kavcıoğlu geldi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevinden alındı, yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı.

Merkez Bankası'nda görev değişikliği! Naci Ağbal yerine Şahap Kavcıoğlu geldi

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Merkez Bankası'nda görev değişikliğine gidilerek Naci Ağbal'ın yerine Şahap Kavcıoğlu atandı.

Naci Ağbal, 8 Kasım 2020'de Murat Uysal'ın yerine göreve getirilmişti. Ağbal göreve gelmesinin ardından geçtiğimiz yıl kasım ve aralık aylarında 675 baz puan faiz artırımı gerçekleştirmişti.

Yeni yılda ocak ve şubat aylarında faiz artırımına gitmeyen Ağbal yönetimindeki Merkez Bankası geçtiğimiz perşembe günü 200 baz puanlık bir faiz artırımı kararı daha almıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraş
Maraş - 3 hafta Önce

Türkiye ekonomisi bu gidişle dibe vurur, acaba biz hatayı nerede yaptık? Ancak biz recim ve kiralık la yönetilen veya darbe ile başa geçen yönetim lerde olabilecek bir süreç yaşıyoruz 5 ayda bir TCMB başkanı nı görevden almaya başladık biz esnaf olarak bittik ekonomi düzeltmek için çalışması gerekli olanlar ekonomi başında bulunan yöneticileri ayda bir görevden almaya başladı Rabbım sonumuzu hayır etsin

Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

Ver mehteri ver devammm gemi su alıyorrr

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.