Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklayacak!

Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklayacak. Dolar kuru için de oldukça önemli olan karar öncesi Merkez Bankası’ndan bir faiz değişikliği beklenmiyor.

Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklayacak!
banner150

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün saat 14:00'da faiz kararını açıklayacak. Dolar kurunu yakından ilgilendiren bu karar öncesi piyasalarda sakin bir hava hakim.

Merkez Bankası bu yıl ki ikinci Para Politikası Kurulu toplantısını yarın gerçekleştirecek. Haftaya 5.30 seviyelerinde başlayan dolar kuru açısından da oldukça önemli olan karar öncesi ABD ile yaşanan S-400 gerilimi ile bir parça yükselen dolar kuru 5.40 seviyelerinde gezinirken son iki gündür piyasalarda sakin bir hava hakim.

DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Merkez Bankası son olarak eylül ayında politika faizini 625 baz puan artırarak faizi yüzde 24’e çıkarmıştı. O tarihten itibaren faizlerde bir değişikliğe gitmeyen Merkez Bankası’nın yapılan anketlere göre bu toplantıda da faiz artışına gitmesi beklenmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.