Memur adayları merakla bekliyordu! Açıklandı...

Memur adaylarının merakla beklediği KPSS sonuçları 29 Ağustos'ta açıklanıyor. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer verilecek.

Memur adayları merakla bekliyordu! Açıklandı...
banner150

Devlet memuru olmak isteyen binlerce adayın katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları 14 Temmuz’da tamamlandı. 2019 KPSS A Grubu Alan Bilgisi oturumları 20 ve 21 Temmuz’da düzenlenecek. 2019 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 28 Temmuz yapılacak. Adaylar şimdiden sonuçları merak etmeye başladı.

29 AĞUSTOS'TA AÇIKLANACAK

Sonuçlar, tüm oturumlar tamamlandıktan sonra açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, TC kimlik numarası ve şifEleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamasından öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. ÖSYM, sınav sonuçları için net tarih de verdi. Sonuçlar, 29 Ağustos’ta açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.