Mal bildiriminde son hafta

3628 Sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet Ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanununa göre; daha önce mal bildirimlerinde bulunanların, bu ay sonuna kadar bildirimlerini yenilemeleri gerekiyor.

Mal bildiriminde son hafta

 

3628 sayılı Kanun gereğince ilgililerin bu ay sonuna kadar mal bildirimlerini yenilemeleri gerekiyor.

 

 

3628 Sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet Ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanununa göre; daha önce mal bildirimlerinde bulunanların, bu ay sonuna kadar bildirimlerini yenilemeleri gerekiyor. Bu ayın sonuna kadar, mal varlıklarında herhangi bir artış olmasa dahi, mal bildirimlerinin yenilemesi gerekiyor. Bildirimde bulunmamanın cezası ağır olacak. Eşi mal bildirimine tabi değilse de mal bildiriminde bulunanlar, mal bildiriminde eşine ait malların da gösterilmesi gerekiyor. Eşlerin her ikisi de mal bildiriminde bulunmak zorunda ise eşlerin her biri ayrı ayrı mal bildiriminde bulunmak zorunda olacak.

 

Mal bildirimi kapalı zarf içinde veriliyor; ilgili birimlerde, ilgililerin varsa sicil yoksa özel dosyalarında saklanıyor. Mal bildirimlerinin içeriği hakkında soruşturma ve kovuşturmaya yetkili merciler dışındakilere açıklama yapılmıyor. Bildirim yapmayanlar için suç duyurusu göndeme gelecek.

 

3628 SAYILI KANUN İÇİN TIKLAYIN

 

İLGİLİ YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYIN

 

MAL BİLDİRİM FORMU İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.