banner232

Kredi kararı! Değişti ve artık...

Kredi ile ilgili son dakika kararı açıklandı. Resmi açıklama BDDK tarafından yapıldı. Yeni düzenleme ile taksit sayısında değişikliğe gidiliyor. 50 bin TL'nin üzerinde olan krediler için taksit sayısı 36'dan 24'e düşürüldü.

Kredi kararı! Değişti ve artık...

İhtiyaç kredisi ile ilgili yeni bir karar verildi. BDDK tarafından resmi açıklama yapıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK),  tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının, kredi tutarı 50 bin TL'nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verildi. 

BDDK'nın resmi internet sitesinde yayımlanan karara göre, Kurul dünkü  toplantısında "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik", "Finansal  Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları  Hakkında Yönetmelik", "Kredi Yönetmeliği" ve "Finansal Kurumlar Yönetmeliği"  uyarınca tüketici kredilerinde vade sınırını inceledi.

Alınan kararlar kapsamında, tüketici kredilerine ilişkin genel vade  sınırı kredi tutarı 50 bin liranın üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya  indirildi.

Karar tarihinden önce kullandırılan bu kapsamdaki kredilerin ise borç  bakiyeleri 50 bin liranın üzerinde olsa dahi, borçlu tarafından talep edilmesi  durumunda en fazla 36 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilmesi  kararlaştırıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

İyi işte kimse bi şey alamaz iyice durur piyasa ne haliniz varsa görün artık bittiii

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.