KOSGEB'ten işletmelere destek! İmalat sanayine can suyu olacak

KOSGEB, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile 300 Milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı. Söz konusu krediden, koronavirüs salgınından etkilenen mikro ve küçük işletmeler faydalanabilecek.

KOSGEB'ten işletmelere destek! İmalat sanayine can suyu olacak

İmzalar  KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ile JICA Türkiye Başkanı Nobuhiro Ikuro tarafından atıldı. KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt törende konuştu. Başkan Kurt, kazan-kazan anlayışıyla JICA ile ilişkilerini güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade ederek, "Türkiye, yatırımlar açısından önemli bir coğrafi pozisyona sahip. Genç iş gücümüz fazla. Bunların değerlendirilmesi, katma değer üretir hale getirilmesi için Japon dostlarımızla ortak çalışmaktan mutluluk duyacağız." dedi.

"TÜRK EKONOMİSİNE KATLI SAĞLAYACAK"
JICA Türkiye Ofisi Başkanı Ikuro, söz konusu anlaşmadan dolayı memnun olduğunu belirterek, "Bu projenin Türkiye ekonomisinde kilit rolü olan mikro ve küçük ölçekli işletmeler için öneminin farkındayım. Özellikle bu tip işletmelerde çalışanların işlerini koruması açısından yani sosyal anlamda da önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Mikro ve küçük ölçekli işletmelerin korona döneminde ve sonrasında kendinden emin şekilde Türk ekonomisine katkı sağlayacağını umuyor ve diliyorum." dedi.

Konuşmanın ardından imzalar atıldı. KOSGEB Başkanı Kurt, günün anısına Ikuro'ya kahve fincanı hediye etti.

Anlaşma, imalat sektöründeki mikro ve küçük işletmeler ile 2017 yılı sonrasında kurulan imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerindeki teknoloji tabanlı start-up'ları kapsıyor.

(Kaynak: İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.