KHK ile ceza infaz kurumlarında çalışanlar erken emekli olacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni KHK ile ceza infaz kurumlarında çalışan personellerin 2,5 yıl erken emekli olma imkanına kavuşacağına dair açıklamalarda bulundu.

KHK ile ceza infaz kurumlarında çalışanlar erken emekli olacak
banner150

Adalet Bakanı Gül, "Ceza infaz kurumlarında çalışan bütün personeli kapsayacak şekilde beş yılı geçmemek üzere çalıştığı her bir yıl için 90 gün prim ödeme gün sayısı eklenecek. Böylece personelimiz maksimum 2,5 yıl erken emekli olma imkanına kavuşacaktır." açıklamasını yaptı.

Adalet Bakanı Gül: "(KHK ile ceza infaz kurumu personeline fiili  hizmet süresi zammı verilmesi) Ceza infaz kurumlarında çalışan bütün personeli  kapsayacak şekilde beş yılı geçmemek üzere çalıştığı her bir yıl için 90 gün prim  ödeme gün sayısı eklenecek. Yani fiili hizmet zammıyla, 20 yıl çalışan bir  personel 25 yıl çalışmış sayılacak. Yine beş yılı geçmemek üzere fiili hizmet  süresi zammının yarısı da emeklilik yaş haddinden indirilecektir. Böylece  personelimiz maksimum 2,5 yıl erken emekli olma imkanına kavuşacaktır."

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.