Kadrolu ve sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un müjdesini verdiği, kadrolu, sözleşmeli personel ve işçi alımıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte kadrolu ve sözleşmeli personel alım şartları ve son başvuru tarihi...

Kadrolu ve sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı
banner150

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 19 Kasım'da bakanlığının 2020 yılı için 2 bin 313 sözleşmeli, 332 kadrolu, bin işçi ve bin de Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personeli olmak üzere toplam 4 bin 635 kişi alacağını açıklamıştı. ÖSYM, 322 kadrolu hariç sözleşmeli personel tercihlerini dün başlattı. Tercih süreci 27 Kasım'da sona erecek.

Tercih işlemleri, KPSS-2019/6 tercih kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin "ais.osym.gov.tr" internet adresinden bireysel olacak yapılacak. 4/B istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak. Bin işçi alımı için başvurular 25 Kasım'da başlayacak. ASDEP için başvurular 27 Kasım-3 Aralık arası yapılacak. 322 kişilik kadrolu alımın tarihini ise ÖSYM aralık ayında açıklayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.