'Jestimizi yaparız' demişti! Asgari ücret zammına ilişkin Erdoğan'dan yorum

Dün açıklanan asgari ücret zammıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum geldi. Erdoğan, ''Biz iş başına gelirken bir söz verdik. Ne dedik? İşçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik.'' dedi.

'Jestimizi yaparız' demişti! Asgari ücret zammına ilişkin Erdoğan'dan yorum
banner150

Dün açıklanan asgari ücret zammıyla ilgili Başkan Recep Tayyip Erdoğan değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan daha önce yaptığı bir konuşmada 'jestimizi yaparız' demişti.

Erdoğan'ın zamma ne diyeceği merak konusuydu. Cumhurbaşkanı yerli otomobilin tanıtımında asgari ücret zammına ilişkin şunları söyledi:

"Dün 2 bin 325 lira olarak açıklanan 2020 asgari ücret rakamının ülkemize, iş verenlerimize, çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şimdi bunun üzerinde de spekülasyonlar yapıyorlar. Biz iş başına gelirken bir söz verdik. Ne dedik? İşçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik. Bu ne demektir? Biz hiçbir zaman enflasyonun altında bir asgari ücret belirlemeyeceğiz. Şimdi de aynı şekilde bunu enflasyonun üç dört puan üstünde yola devam edeceğiz. “Biz istediğimiz gibi de asgari ücreti belirleyelim…” Bu çark dönecek arkadaş.

Bizim sözümüz ne? İşçimizi ezdirmeyeceğiz, ezdirmedik bugüne kadar. Enflasyonun üç puan üzerinde yapılan artış sonunda, asgari ücret 2002’ye göre reel olarak %154 düzeyinde yükselmiş bulunuyor."

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.