İşte merak edilen zamlı maaş tablosu: Milyonlara müjde!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli maaşlarına yapılan zamlardan kaynaklanan fark ücretlerinin yani 26 Temmuz 2018 tarihinde emekli maaşları ile birlikte hesaplara yattı.

İşte merak edilen zamlı maaş tablosu: Milyonlara müjde!
banner150

Emeklilerin zam farkları hesaplara yattı. En düşük memur emeklisi maaşı 2.149 liraya yükseldi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise zamlı maaşlarını almışlardı

SGK'dan yapılan açıklamada, "Emekli Sandığından emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan toplam 2 milyon 179 bin 456 kişinin 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka şubelerine gönderildi" denildi. Temmuz ayından geçerli olmak üzere kamu görevlileri ile memur emeklilerinin tamamının aylık ve ücretlerinde yüzde 3.5 artış öngörülmüştü. Bu yılın ilk altı aylık döneminde enflasyonun yüzde 9.17 olarak gerçekleşti. Gerçekleşen bu enflasyon oranından kaynaklı ilave enflasyon farkıyla birlikte kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde Temmuz ayından geçerli olmak üzere toplamda yüzde 8.65 oranında artış yapıldı. Aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 2 bin 893 liradan 3 bin 133 liraya, en düşük memur emekliaylığı bin 978 liradan 2 bin 149 liraya yükseldi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise yüzde 9.17 zam aldı.

ERKEN EMEKLİ OLANA YÜKSEK TAZMİNAT
BAŞKANLIK sistemiyle birlikte kamuda da çok önemli değişimler başladı. Görev alamayan devlet memurlarının emekliliğe sevk edilme durumları olursa, bu kişilerin emekliliklerine 3 yıl kalmış ise ikramiyeleri yüzde 30 fazlasıyla, 3-6 yıl arasında kalmışsa yüzde 40, 6 yıldan fazla ise yüzde 50 fazlasıyla ödenerek emekli edilecekler.

Kaynak: Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.