İlk teklif belli oldu! 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

Milyonların gözü-kulağı son dakika asgari ücret zammı haberlerinde. Aralık ayında belli olacak ve tüm maaş kalemlerini etkileyecek olan yeni asgari ücret rakamı için yüzde 15 civarında zam yapılması beklenirken, Türk-İş'den flaş bir teklif geldi. Türk-İş asgari ücret için 2 bin 526 lira rakamını öğrendi. İşte son dakika haberinin detayları...

İlk teklif belli oldu! 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

2 Aralık'ta başlayacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısının yaklaşmasıyla asgari ücret zammı heyecanı da arttı. Son dakika haberlerini takip eden vatandaşlar 'asgari ücret ne kadar olacak? '2020 asgari ücret zammı' sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Türk-İş 2020 yılında asgari ücretin en az 2 bin 526 lira olmasını istedi. İşte detaylar...

Milyonların gözü-kulağı son dakika asgari ücret zammı haberlerinde. Aralık ayında belli olacak ve tüm maaş kalemlerini etkileyecek olan yeni asgari ücret rakamı için yüzde 15 civarında zam yapılması beklenirken, Türk-İş'den flaş bir teklif geldi. Türk-İş asgari ücret için 2 bin 526 lira rakamını öğrendi.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni asgari ücreti belirlemek üzere 2 Aralık'ta toplanacak. Komisyonda Türk-İş adına işçileri Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat temsil edecek.

Türk İş'in yoksulluk araştırmasına dikkatleri çeken Irgat, 2020 yılında asgari ücretin en az 2 bin 526 lira olması gerektiğini söyledi.

TAKVİM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.