İhtiyaç kredisi çekenleri sevindiren haber!

En kısıtlayıcı dönemde kamu bankalarının ihtiyaç kredisi kullandırabileceği ödemesiz süre 6 aydır. Bu kredilerin yeniden yapılandırılması mümkündür. Yapılandırmada, duyuru maddesi 36 aya kadar uzatılabilir.

İhtiyaç kredisi çekenleri sevindiren haber!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle nakit ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar için kamu bankaları yüzde 0,49 faiz oranıyla temel ihtiyaç kredisi getirdi.

Bu krediler Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından 36 ay vadeli, 30 ay taksitli ve 6 ay geri ödemesiz olarak kullandırılmaktadır. Krediler 3, 5, 7,5 ve 10.000 lira kadar yüksek olup, faiz oranı %0,49'dur.

Aylık geliri 5 bin liranın altında olduğunu beyan eden kişilere kredi çıkmıştı.

Düşük faizi nedeniyle ödemesi de oldukça kolay olan kredilere ilişkin kamu bankaları yapılandırma seçeneğini sunmaya başladı. Milyonlarca kişinin yararlandığı kredi ile milyarlarca lira dağıtılmıştı.

YAPILANDIRMADA 36 AY SÜRE UZATIMI

Temel ihtiyaç destek kredisini yapılandırmak isteyenler 18 ile 36 ay arasında vade uzatımı yapabiliyor. Vade uzatımı ile taksitler daha da düşerken faiz oranı ise yüzde 1.42 olarak düzenlenmiş durumda.

Yapılandırma, internet bankacılığı ya da akıllı telefonlardan mobil bankacılık kullanılarak yapılabiliyor. Menüden 'Krediler' bölümüne girildiğinde 'Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma' seçeneği seçildiğinde BTİDK Vade Uzatımı işaretlenerek ilgili kredi seçimi yapılarak 18 ile 36 ay arasında istenen vade dilimi belirlenerek yapılandırma gerçekleşiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.