Güzel haber geldi! Fiyatı 10 liraya düştü

Karadeniz'de palamut bolluğu yaşanıyor. Karadeniz'e açılan balıkçılar kasaları dolu olarak limana dönerken, balık miktarındaki bolluk fiyatların da düşüş yaşandı

Güzel haber geldi! Fiyatı 10 liraya düştü
banner150

Tezgahlarda palamudun tanesi 10 liradan satılırken, istavritin  kilogramı 8, mezgit ve barbunya ise 25 liradan satılıyor.
Balıkçı Habil Yurtseven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona  güzel başladıklarını söyledi.

Karadeniz'de bol miktarda palamut avlandığı belirten Yurtseven,  "Tanesi 1 kilogramı aşan palamutları 10 liradan satıyoruz. Geçen hafta kestane  karası fırtınası vardı, palamut 15 liraydı. Fırtına bitti, fiyatlar 10 liraya  düştü. Çok şükür, bu sene palamut bolluğu yaşanıyor. Vatandaşlar bu sene doya  doya balık yesin." ifadesini kullandı.
Vatandaşların bu yıl ucuz balık yeme fırsatı yakalayacağını dile  getiren Yurtseven, "Geçen yıl balık sezonu biraz kötü geçmişti ama bu yıl sezonun  ilk günleri olmasına rağmen palamudun yanı sıra istavrit, mezgit, sargan,  barbunya da bol miktarda çıkıyor. Umarım sezon boyunca bu bolluk devam eder."  dedi.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.