Your SEO optimized title page contents

Güncel altın fiyatları! Çeyrek ve gram altın fiyatı değişti mi? (12.12.2018)

Altın fiyatlarında son durum altın yatırımcısı ve altın almayı planlayanlar tarafından merak ediliyor. Gram altın kaç lira oldu, çeyrek altın kaç TL sorularını soran vatandaşlar için 12 Aralık tarihli altın fiyatlarını haberimizde derledik.

Güncel altın fiyatları! Çeyrek ve gram altın fiyatı değişti mi? (12.12.2018)

Yatırımlarını altın üzerine planlayanların merakla araştırdıkları altın fiyatları ne durumda? Altın fiyatlarında yaz ortalarında yaşanan büyük yükseliş geçtiğimiz haftalarda yönünü düşüşe çevirdi ancak altında son günlerde yine yükseliş hareketi gözleniyor. İşte değişkenlik gösteren altın fiyatlarında son durum.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM – 12 ARALIK

Çeyrek altın 12 Aralık tarihinde, 344,60 TL’den alınıp, 352,65 TL’den satılıyor.

Gram altın ise 214,27 TL’den alınırken 214,31 TL’den satışa sunuluyor.

Yatırım için tercih edilen altınlardan olan Cumhuriyet altını 1.428,00 TL’den alınırken, 1.450,00 TL’den satılıyor.

Yarım altın ise 687,06 TL’den alınıyor ve 705,30 TL’den satılıyor.

ALTIN NEDEN DEĞERLİ?

Altının geleneksel değerinin oluşmasında, az bulunmasından veya zor elde edilmesinden ziyade tabiatta katıksız, saf halde bulunması, dövülerek biçimlendirilebilmesi, havadan ve sudan etkilenmemesi, yani paslanmaması, kararmaması ve donuklaşmaması etkilidir. Bu sayede altın tarih boyunca çok güvenilir bir değer ölçüsü olarak kabul edilmiştir. Tüm bunların dışında altını altın yapan diğer önemli özellikler olarak, sadece klorik ve nitrik asit karışımında (halk arasında altın suyu olarak bilinen) erimesi ve bunun dışında hiçbir asitten etkilenmemesi, kendi hacmindeki sudan 19 kere daha ağır olmasına rağmen çok yumuşak olduğundan kolayca işlenebilir ve inceltilebilir olması gösterilebilir.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.