Girişimcilik ödülü TERKONSANın

KOSGEB Başkanlığınca, geleneksel olarak her yıl verilen ve 29 Ocak’ ta düzenlenecek olan “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” törenine TERKONSAN Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti’ de davet edildi.

Girişimcilik ödülü TERKONSANın

 

KOSGEB'in "KOBİ ve Girişimcilik Ödülü" Kahramanmaraş firmalarından TERKONSAN Tekstil Sanayi ve Ticaret ve Limited Şirketine verilecek,

 

KOSGEB Başkanlığınca, geleneksel olarak her yıl verilen ve 29 Ocak’ ta düzenlenecek olan “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri”  törenine TERKONSAN Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti’ de davet edildi. Konu hakkında açıklama  yapan KOSGEB Kahramanmaraş HMM Müdürü Dr. Sadık Gözek şu açıklamalarda bulundu:

 

"KOSGEB Başkanlığınca, geleneksel olarak her yıl verilen “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için 2014 yılında üçüncüsü düzenlenen “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” kapsamında 01 Mayıs - 15 Haziran 2014tarihleri arasında Türkiye geneli 3.403online başvuru gerçekleşmiş olup başvuru yapan firmalar arasında 40 finalist gösterilmiştir.

 

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren işletmemiz olan Terkonsan Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Bundan birkaç sene önce 5 Terzi bir araya gelerek KOSGEB İşbirliği-Güçbirliği Desteğine başvurmuşlar ve şu anda yaklaşık 200 kişinin çalıştığı, büyük markalara üretim yapan konfeksiyon atölyesine sahip olmuşlardır. Bu kapsamda Terkonsan KOBİ Ödülü Finalistleri arasında ödül almaya hak kazanan 40 finalist arasına girmiştir.

 

Ödül Programı 29 Ocak Perşembe günü Ankara’da yapılacak olup, işletmemiz Terkonsan’ın sahibi Sn. İhsan Kurtar Başbakanımız Prof. Dr. Sn. Ahmet Davutoğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Fikri IŞIK’ın ellerinden ödülünü alacaklardır."

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE