EPDK'dan flaş İGDAŞ açıklaması! Fatura iptali...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), İGDAŞ'tan mevzuata aykırı olarak düzenlenen ve tüketici mağduriyetlerine sebep olan faturaların iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

EPDK'dan flaş İGDAŞ açıklaması! Fatura iptali...

EPDK'den yapılan yazılı açıklamaya göre, mevzuat uyarınca faturaların  ortalama 35 günden fazla olmaması gerekirken, İGDAŞ'ın vatandaşlara 40-45 günlük  fatura kestiğinin belirlenmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

İstanbul'da ikamet eden doğal gaz abonelerinin yüksek faturalara  ilişkin şikayetlerini inceleyen kurum, dağıtım şirketi İGDAŞ'ın mevzuata aykırı  sürelerde abonelerine fatura düzenlediğini tespit etmişti.

Bu kapsamda, EPDK tarafından İGDAŞ'a gönderilen yazıda abonelere  çıkarılacak faturaların ortalama 25 günden az, 35 günden fazla olmaması  gerektiğinin altı çizildi.

EPDK, İGDAŞ'tan mevzuata aykırı düzenlenen tüm faturaların iptal  edilmesini ve mevzuata uygun şekilde fatura düzenleyerek, sebep olduğu tüketici  mağduriyetlerini gidermesini istedi.

Yazıda, ayrıca İGDAŞ'ın bir daha mevzuata aykırı fatura düzenlemesi  durumunda daha ağır idari yaptırımlarla karşılaşacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz,  "Vatandaşımız müsterih olsun. Kendilerine gelen ve 35 günü aşan yüksek  faturalarla ilgili ortada bir hata var ve bunun acilen düzeltilmesi gerekiyor.  Şimdi İGDAŞ'tan bu hatayı telafi etmesini bekliyoruz." değerlendirmesinde  bulundu.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.