Emeklinin zamlı maaşı belli oluyor!

Emeklileri ilgilendiren son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Milyonlarca emeklinin gözü ocak ayında gelecek zamda. Beklentilere göre SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zammı yüzde 9.56 olacak. Peki en az emekli maaşı kaç lira olacak. Emekli maaşlarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde...

Emeklinin zamlı maaşı belli oluyor!
banner150

Milyonlarca emeklinin gözü ocak ayında gelecek zamda. Beklenti anketlerine göre SSK ve Bağ-Kur emeklisinin alacağı zam yüzde 9.56.
Emeklilerin Ocak zammında enflasyon belirleyici olacak. 2018'in ikinci yarısındaki enflasyon SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını, memur emeklilerinin ise yüzde 4'lük artışa ilaveten alacağı farkı gösterecek.

Merkez Bankası'nın ekonomistlerle bu ay yaptığı beklenti anketine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 9.56 olabilecek.
Memur emeklilerine de yüzde 4'lük zamma ek olarak yüzde 6.06 enflasyon farkı yansıtılabilecek. Tahmin gerçekleşirse halen bin 533 lira 83 kuruş olan en düşük esnaf emeklisi aylığı bin 680 lira 46 kuruşa, bin 79 lira olan Bağ- Kur tarım emeklisi aylığı bin 182 liraya çıkacak.
En düşük maaş bu tahmine göre, 2000'den önce emekli olan SSK'lılarda bin 877 liraya, 2000'den sonra emekli olanlarda bin 119 liraya ulaşacak.

Kaynak: TAKVİM

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.