Emekli zamları ne kadar olacak? 2019 en düşük emekli maaşı zammı!

Emekli maaşları ile ilgili aylardır beklenen zam oranı geçtiğimiz günlerde enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte belli olmuştu. 9 milyonu aşkın SSK ve Bağ- Kur emeklisi bu ay zamlı maaşlarına kavuşacaklar. Zam oranı ise yüzde 10.19…

Emekli zamları ne kadar olacak? 2019 en düşük emekli maaşı zammı!
banner150

Emekli maaşlarına 3 Ocak'ta açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte yüzde 10.19 oranında zam yapılacağı belli olmuştu. Zam oranı belli olsa da birçok vatandaş hesaplamaları yapmakta oldukça zorlanıyor. Öyle ki arama motorları üzerinden en çok yapılan araştırmalardan biri de 2019 zamlı emekli maaş tablosu kelimesi oluyor. 498 liraya kadar artış yaşanacak emekli maaşları ile ilgili tüm detayları biz Sabah.com.tr ekibi olarak sizler için hazırladık.

En düşük ve en yüksek emekli maaşları burada! Tüm emeklilerin geliri bu ay artıyor. 2018 yılının ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon, 9 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranını gösterdi.

Buna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yüzde 10.19 zam yansıtılacak. Bu oran maaşlarda 498,51 liraya varan artış getirirken, ödemeler de haftaya yapılacak.

HAFTAYA YATIYOR

En düşük emekli aylığı yüzde 10.19'luk Ocak zammı ile birlikte bin 125 lira 48 kuruşa ulaştı. En yüksek emekli aylığı ise 498,51 lira arttı. Böylece en yüksek aylık 5 bin 390 lira 70 kuruşa çıktı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, zam oranlarına göre yeni maaşları hesapladı. Emekliler, önümüzdeki haftadan itibaren yeni maaşlarını almaya başlayacak. SSK emeklileri ayın 17'si ile 26'sı arasında, Bağ-Kur emeklileri de 25'i ile 28'i arasında yeni maaşlarına kavuşacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz'da da bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak. Bu zam oranı da Temmuz'da belli olacak.

MEMURLAR DA FARKLARINI ALACAK

SSK ve Bağ-Kur emeklileri zamlı maaşlarını önümüzdeki haftadan itibaren hesaplarında görecekler. Hem maaş zammı hem de yüzde 4 ek ödeme maaşla birlikte yatırılacak. Ancak memur emeklileri zamlarını henüz alamadı.

Memur emeklilerinin maaşları her ayın 1'i ile 5'i arasında yatırılıyor. Bu yüzden zamlar eklenmeden Ocak maaşları yatırılmış oldu. Memur emeklierinin yüzde 10.73 odanındaki zamdan doğan farkları bu ay içinde ayrıca yatırılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.