Ekonomi Bakanlığı düğmeye bastı! 'indirim var' yalanı bitiyor

Ekonomi Bakanlığı neredeyse yılın 365 günü süren indirim kampanyası vaatlerine son vermeye hazırlanıyor. Çalışmayla haksız rekabetin önüne geçilecek, tüketicinin yanıltılması da engellenecek.

Ekonomi Bakanlığı düğmeye bastı! 'indirim var' yalanı bitiyor
banner150

Ekonomi Bakanlığı yılın 365 günü süren indirim kampanyası vaatlerine son vermeye hazırlanıyor. Hemen her firmanın uyguladığı ve tüketiciyi yanılttığı düşünülen 'indirim kampanyalarının' kanun tasarısıyla yılda iki defa yapılması için çalışma başlatıldı.

Beyaz eşyadan mobilyaya hazır giyimden teknoloji ürünlerine tüm perakende sektörünü kapsayacak olan yeni çalışmayla, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere, sınırlı bir zaman diliminde indirim kampanyası uygulanacak. Yeni çalışmayla tüketicinin yanıltılması engellenirken haksız rekabetin de önüne geçilmesi hedefleniyor.

YILDA İKİ KEZ OLACAK

İndirim kampanyalarının firmalar arasında haksız rekabete neden olduğunu belirten Mobilya Sanayi İşadamları Derneği (MOBSAD) Başkanı Nuri Gürcan, kampanyaların artık halk nezdinde de inandırıcılığının kalmadığını söyledi. Gürcan, "Uzun zamandır bu sorun perakende sektörü için tartışılıyordu. Konuyu Ekonomi Bakanlığı'na taşımıştık. Gündemlerine aldılar. Perakendedeki her sektör paydaşıyla bu konuyu görüşüyorlar" dedi.

Çalışmanın ana hatlarıyla şekillendiğini aktaran Gürcan, "Kampanyanın ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kere ve belirli süre diliminde yapılmasını önerdik. Bakanlık da pozitif yaklaştı" diye konuştu.

KAYNAK: SABAH

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.